به سایت اتحادیه آهن فروشان استان قزوین خوش آمدید- ما در این سایت تلاش می نماییم تا شمار را از آخرین تغییرات صورت گرفته در زمینه قیمت انواع آهن آلات ساختمانی آگاه سازیم. لطفا با ارسال نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید.

ساعت

اوقات شرعی


صفحه اصلی
گزارش بازار فولاد 1397/02/01 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 01 اردیبهشت 1397 ساعت 16:34

عدم همخوانی منافع حوزه های دوگانه نورد داخلی در شرایط فعلی :  پافشاری گروه A در ادامه افزایش قیمتها؛ تامل گروه B و عدم همراهی

۹۷/۰۲/۰۱

اصرار و پافشاری ادامه افزایش قیمت‌ها امروز در حالی در برخی از مبادی نورد گروه A با تعداد انگشت شمار و البته یکی دو مورد از گروه B ادامه داشت؛ که عمده نوردکاران گروه B که در واقع جمعیت حداکثری و سهم عمده تامین بازار تقاضای داخلی کشور را هم تشکیل میدهند؛ اینبار با آنها همسو و همراه نشده و در جهت مصلحت حوزه خود گام برداشتند.

 

علت چون و چرایی این موضوع در اصل به نحوه ارتباط این دو حوزه در خصوص تامین شمش در مواجه با تامین کنندگان شمش سطوح پایینی این دو حوزه مربوط میشود.

 

نکته ظریف این موضوع، عدم ارتباط و نیاز نوردکار گروه A به حوزه شمش القایی گروه B است. بطوریکه نوردکار گروه A ای که عمده شمش مورد نیاز خود را از طریق بورس کالا و از سوی تولیدکنندگان شمش قوس شبه دولتی تامین می نماید؛ نوسانات نرخ حوزه شمش القایی در بازار خارج از بورس برای آنها اهمیتی ندارد، درحالیکه نرخ شمش حوزه القایی گروه B که کاملا وابسته به نوسانات روزانه نرخ میلگرد آجدار بازار خارج از بورس است؛ برای نوردکار گروه B از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

با توجه به اینکه معمولا میانگین نرخ نوردکاران گروه A بالاتر از محصولات گروه B قرار میگیرد؛ در طول دوره های زمانی مختلف از گذشته تا به امروز، یکی از مهمترین دغدغه‌های زنجیره تامین گروه A، همواره پیدا کردن راهکاری به جهت همراه نمودن تولیدکنندگان گروه B با خود و سعی در نزدیک نمودن سطوح نرخ محصولات تولیدی آنها با خود بوده است، تا شاید بتوانند بدین وسیله سهم خود از تقاضای بازار داخلی را افزایش دهند.

 

در شرایطی که سطح پتانسیل تقاضای پشت سد انتظار از حجم مطلوبی برخوردار باشد؛ نوردکار هر دو حوزه A و B به تغيير مسیر کاهشی به افزایشی و جذب تقاضا و تخلیه این تقاضای صف بندی شده و پشت سد بی میل نبوده و ممکن است با یکدیگر در مقطعی از زمان، هماهنگ و همسو شوند؛ اما زمان هایی هم وجود دارد که تقاضای محسوس و درصفی در بازار برای خرید دیده نمیشود، به خصوص زمان هایی که صف تقاضای پشت سد تازه تخلیه شده باشد که عموما این تخلیه فشار در نقاط عطف تغییر جهت روند کاهشی به افزایشی حادث میشود.

 

با توجه به حرکت امروز و تلاش برخی از نوردکاران گروه A در فرار رو به جلو و ادامه افزایش قیمت در شرایطی است که صف پشت سد تقاضا تازه تخلیه شده و تقاضای محسوسی در بازار دیده نمیشود؛ همسو شدن نوردکار گروه B در این سناریو، به جز تحریک تولیدکنندگان شمش القایی گروه B که به افزایش نرخ میلگرد نگاه کرده و نرخ محصول خود را افزایش خواهند داد؛ ارمغان دیگری برای حوزه نورد در پی نخواهد داشت؛ لذا اینبار بنظر میرسد که اکثریت نوردکاران گروه B متوجه موضوع شده و با  نوردکار گروه A همراه نگردیدند.

به نقل از :

اصفهانی - گزارشگر فولاد

 

پیشخوان

نرخ ارز و سکه

اخبارفولادایران

 • بيت كوين، هر روز بدتر از ديروز
  بيت كوين در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ درصد از ارزش خود را از دست داد كه دومين روند نزولي بزرگ آن محسوب مي شود
 • سنگ آهن در چين ارزان تر شد
  پايگاه خبري فولاد ايران – روز گذشته قيمت سنگ آهن وارداتي در چين با توجه به افت قيمت ها در بازار نقدي و فيوچرز فولاد چين و حاكميت جو منفي بر بازار نزولي شد. آخرين قيمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استراليا 1.5 دلار هر تن ارزان تر شده 75.5 دلار هر تن سي اف آر ثبت شده است.
 • افزايش قيمت بيلت سي آي اس پذيرفته مي شود
  پايگاه خبري فولاد ايران – با رشد قيمت قراضه وارداتي در تركيه، عرضه كنندگان بيلت سي آي اس تصميم گرفتند قيمت ها را بالا ببرند و از طرفي برخي از خريداران در منطقه منا نيز تصميم گرفتند قبل از آغاز موج جديدي از رشد قيمت ها در آينده نزديك خريد بيشتري انجام دهند.
 • بازار ورق جنوب اروپا تحت فشار قيمت هاي رقابتي وارداتي
  پايگاه خبري فولاد ايران – در بازار جنوب اروپا ورق وارداتي قدرت رقابت خوبي دارد و علي رغم آن كه چشم انداز بازار جنوب اروپا در ابهام است قيمت ورق گرم تركيه 480 يورو معادل 551 دلار هر تن سي اف آر حمل ژانويه است و قدرت رقابت دارد. البته اين قيمت خيلي پايين است و تنها يك پيشنهاد قيمت است و در بازار موجود نيست. قيمت فعلي بازار 490 تا 500 يورو هر تن سي اف آر مي باشد.
 • پيش بيني رشد حدود 5 درصدي توليد جهاني فولاد
  پايگاه خبري فولاد ايران – گزارش اخير موسسه مپس حاكي از آن است كه انتظار مي رود توليد جهاني فولاد امسال 4.6 درصد رشد نسبت به سال 2017 داشته باشد و به 1.79 ميليارد تن برسد. بخشي از اين رشد هم به دليل برآورد رشد 6.3 درصدي توليد فولاد چين مي باشد.
 • بازار آهن و فولاد چين در يك نگاه
 • حذف كربن و نجات زمين
 • ايران با ارز ديجيتال به جنگ تحريم‌ها مي‌رود


اخبار مهم

ارسال دفتر درآمد و هزینه بصورت فصلی به دارایی بصورت الکترونیکی

سازمان امور مالياتي اعلام كرد : تمديد مهلت ارسال صورت معاملات سال 1391 و سه فصل 1392 تا پايان سال جاري:

رئيس كل سازمان امور مالياتي كشور با صدور دستورالعملي ، مهلت ارسال صورت معاملات چهار فصل 1391 و نيز سه فصل سال 1392 به سازمان مالياتي را تا پايان سال جاري تمديد كرد . به گزارش رسانه مالياتي ايران ، دكتر علي عسكري ، با صدور اين دستورالعمل جديد كه در راستاي اجراي ماده 169 مكرر قانون ماليات هاي مستقيم صادر گرديده ، خاطر نشان كرده است : به منظور تكريم موديان محترم مالياتي و تسهيل در انجام وظايف قانوني موديان مذكور ، مهلت تسليم و ارسال يا تكميل فهرست اطلاعات معاملات چهار فصل سال 1391 ( بهار ، تابستان ، پاييز و زمستان ) و سه فصل اول سال 1392 ( بهار ، تابستان و پاييز ) تا تاريخ 28 اسفندماه سال جاري تمديد مي گردد . اين گزارش در ادامه مي افزايد : كليه موديان محترم مالياتي مشمول مقررات مذكور كه تاكنون نسبت به انجام تمام يا بخشي از تكاليف قانوني خود عمل ننموده اند ، مكلفند با مراجعه به سامانه سازمان امور مالياتي به نشاني WWW.TAX.GOV.IR ) نسبت به ارسال يا تكميل اطلاعات معاملات فصلي خود از طريق سامانه مذكور به صورت الكترونيكي و يا تحويل لوح فشرده ( تكميل شده از طريق نرم افزار غير برخط ( OFFLINE ) ) به ادارات كل امور مالياتي ذيربط اقدام نمايند . بديهي است عدم انجام تكاليف قانوني موجب تعلق جرايم مالياتي خواهد شد كه وفق مفاد قانون ماليات هاي مستقيم ، قابل بخشش نمي باشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید

 و یا به سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.tax.gov.ir  مراجعه نمایید.


راه اندازی شده توسط isteel. Mohammad Esfahani Valid XHTML and CSS.