به سایت اتحادیه آهن فروشان استان قزوین خوش آمدید- ما در این سایت تلاش می نماییم تا شمار را از آخرین تغییرات صورت گرفته در زمینه قیمت انواع آهن آلات ساختمانی آگاه سازیم. لطفا با ارسال نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید.

ساعت

اوقات شرعی


صفحه اصلی گزارش ۹۵/۰۶/۱۵

h4

گزارش بازار فولاد 95-06-15 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 16 شهریور 1395 ساعت 17:13

 گزارش اجمالی وضعیت بازار

۹۵/۰۶/۱۵
بازار قوطی و پروفیل : ثابت و بدون تغییرات

 در حوزه تیرآهن ذوب آهن اصفهان بر خلاف دیروز که با افزایش قیمت متعدد روبرو بودیم؛ امروز جو حاکم آرام و تقریبا" قیمتها ثابت و بدون تغییر است.

 در حوزه نبشی و ناودانی، شنیده شد فولاد ناب تبریز نبشی 4و5 خودش را اندکی افزایش داده است؛ ولی در کل تغییرات محسوسی در این حوزه دیده نشد جو این حوزه هم تقریبا ارام و بدون تلاطم است.

در حوزه میلگرد، جزئیات تغییرات برخی از مبادی به قرار زیر رصد شد :

ذوب آهن اصفهان : نامشخص به دلیل اعلامهای متفاوت و گوناگون (برخی ثابت و برخی افزایش؛ سایزهای مشابه و اعلام قیمتهای متناقض چه در بازار رسمی و چه غیر رسمی).

◽️فولاد ابهر :سایز 14 تا 25 حدود 5 تومان افزایش و سایز 10 و 12 ثابت

فولاد امیرکبیر : 5 تا 10 تومان کاهش

پارس آرمان سایز 10 حدود 5 تومان کاهش

فولاد آناهیتا : 5 تومان کاهش

فولاد ظفر بناب 5 تومان کاهش (5 تومان افزایش و 10 تومان تخفیف !)

فولاد حسن رود : 10 الی 15 تومان کاهش

فولاد بافق : ثابت

فولاد قزوین : ثابت

فولاد آذر فولاد امین تیکمه داش : ثابت

فولاد بردسیر : ثابت

فولاد نیشابور : ثابت

فولاد ارگ تبريز : ثابت

فایکو : ثابت

فولاد سپهرایرانیان : ثابت

پرشین فولاد : ثابت

فولاد کاوه تیکمه داش : ثابت

گروه ملی اهواز : ثابت

فولاد زاگرس-شهركرد : ثابت

شاهین بناب : ثابت

فولاد کاوه تیکمه داش : ثابت

آریان فولاد : ثابت

در مجموع میانگین بازار امروز میلگرد، ثابت و تقریبا" کاهشی بود؛ همچنین بیشتر معاملات توافقی و تخفیفات بیشتری نسبت به دیروز لحاظ میشد.

اتحادیه آهن قزوین

م. اصفهانی

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 16 شهریور 1395 ساعت 17:28
 

پیشخوان

نرخ ارز و سکهاخبار مهم

بیلت در بازار ایران - هفته 36 سال 2016

95/06/20

ایفنا:بیلت در هفته گذشته بازار بسیار آرام و راکدی را گذراند. شمش فولاد خوزستان سایز 150 میلیمتر تا 1285 تومان هم پیشنهاد شد و شمش های 125 میلیمتر محصول کارخانجات خصوصی بین 1290 تا 1320 تومان عرضه میشد.روز سه شنبه فولاد خوزستان 33 هزار و 400 تن بیلت را در قیمت 1250 تومان فروخت. عرضه شمش آرام آرام محدود می شود.در کشور چین بخاطر آلودگی محیط زیست و طرح های جدید تقاضا برای میله گرد در حال افزایش است.آوازه بیلت های ایرانی به گوش خاور دوریها رسیده به همین دلیل آنها به سمت کارخانجات ایرانی متمایل شده اند.بعضی از کارخانه ها مثل فولاد خوزستان که سابقه صادرات دارند از این فرصت به بهترین شکل بهره برداری خواهند کرد اما بعضی از کارخانجات دیگر که ادعای تولید شمش و صادرات دارند اما سازماندهی لازم را برای این کار ندارند شاید باعث سرافکندگی شمش ایرانی در بازارهای خارجی شوند. کارخانجات ایرانی برخلاف تمام دنیا کالای خود را بصورت فوب و نقدی پیشنهاد میدهند ضمن آنکه انتظار دارند خریدار نظر قیمتی خودش را بگوید.در واقع به نوعی بصورت مناقصه عمل می کنند.این روش بعد از جنگ جهانی دوم کاربرد داشت ولی در دنیای امروز بیشتر فرصتی است برای کارخانه هایی که برنامه ریزی تولیدشان برای بیش از سه ماه نیست اما همه کارخانه ها در دنیا با اعتبار اسنادی کار می کنند که خیالشان از بابت پرداخت وجه کالا راحت باشد و از طرف دیگر کالا را بصورت سی اند اف می فروشند تا نسبت به بازار خود کنترل یا نظارت بیشتری داشته باشند. با توجه به تقاضای بیلت برای صادرات حجم عرضه بیلت به بازار داخلی کم خواهد شد در اولین قدم فروش های مدت دار قطع می شود و فروش نقدی به بازار داخلی جایگزین آن می گردد این فرصتی است برای تولیدکنندگان کوچک بیلت تا ظرفیت خالی خود را پر کنند اگر قراضه کافی در مملکت باشد.  از طرف دیگر احتمال بالا رفتن قیمت بیلت هست که این باعث فشار روی قیمت تمام شده میله گرد می گردد .

منبع : ایفنا  (پایگاه خبری تحلیلی فولاد)

 


راه اندازی شده توسط isteel. Mohammad Esfahani Valid XHTML and CSS.