به سایت اتحادیه آهن فروشان استان قزوین خوش آمدید- ما در این سایت تلاش می نماییم تا شمار را از آخرین تغییرات صورت گرفته در زمینه قیمت انواع آهن آلات ساختمانی آگاه سازیم. لطفا با ارسال نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید.

ساعت

اوقات شرعی


صفحه اصلی گزارش ویژه 95/06/20
گزارش ویژه 95/06/20 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 20 شهریور 1395 ساعت 15:48
بیان یک دیدگاه :
 
۹۵/۰۶/۲۰
 
امروز دو خبر در "دیده بان فولاد" منتشر شد که قابل تعمق است؛ اول اینکه ششمین جلسه هم اندیشی تولید کنندگان مقاطع فولادی ( نورد ) امروز صبح برگزار گردید و دوم اینکه به نقل از یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، نقل قول شده است که مقدار کلی تقاضا در کشور در حال حاضر ثابت است؛ که این خود مهر تاییدی بر عدم افزایش تقاضای محسوس در بازار داخلی کشور تا این لحظه؛ از قول یک تولیدکننده در غرب کشور؛ میتواند باشد و از طرفی این ادعا، مبنای گزارشات قبلی ما بود که با انتقاد برخی از کارشناسان مواجه گردید.
 
همه چشم ها و همه امید ها به افزایش رونق اقتصادی دوخته شده که نتیجه آن چیزی جز افزایش تقاضا و بازگشت رونق به زنجیره توزیع نخواهد بود؛ اما این دلیل نمیشود که بنا بر امید به تقاضای بالفعل که هر چند با امیدواری زیاد؛ در آینده ای بسیار نزدیک اتفاق بیافتد، از مدیریت شرایط گذار فعلی غافل شویم و فکری به حال اکنون خود نکنیم؛ لذا نویسنده معتقد است که هر گونه تغییرات و تصمیم گیری استراتژیکی در سمت تولیدکننده، میبایست به آرامی و هم جهت و هم گام با این رونق باشد، هر گونه سبقت و یا عقب ماندن از این پروسه به اعتقاد اکثر کارشناسان"بازار رو به بهبود"؛ آثار و تبعاتی خواد داشت که در ادامه تا حدودی به آن اشاره خواهیم کرد. 
 
آنچه که مورد بحث است، مدیریت حساب شده نوسانات قیمتی است که ظاهرا مدتی است که در حوزه تولید میلگرد داخلی از سوی متولیان آن مورد توجه قرار گرفته و جلسات متعددی برای تنظیم این بازار صورت گرفته است؛ که اگر توفیقی در خصوص آن حاصل شود، در نهایت میتواند عامل نجاتی و لنگرگاهی برای جامعه تولید کشور باشد.
 
اگر این افزایش ها و کاهش ها کنترل نشده و مهار گسیخته صورت گیرد بطور حتم اثرات مخرب آن بیشتر از سود مقطعی و گذرا خواهد شد؛ چراکه نوسانات بی مهابا و بدون پشتوانه، سبب کمرنگ تر شدن ضمانت ثبات قیمتی کالا میشود؛ چیزی که فروشندگان محصولات انباری یا همان توزیع کنندگان میانی از زنجیره بالا دستی خود که همان تولیدکنندگان هستند؛ انتظار دارند. توزیع کننده میانی که از عناصر مهم و جزو لاینفک زنجیره توزیع فولاد است که متاسفانه در مباحث مدیریتی کمتر به آن توجه شده است، به مثابه یک باطری در مدار توزیع، نقش یک تثبیت کننده در سراسر زنجیره تامین را ایفا مینماید؛ اگر این حوزه با بستر توزیع نسنجیده و متلاطم بالا دستی خود مواجه گردد، دو عکس العمل از خود نشان میدهد؛ یا وارد لاک دفاعی شده تا اوضاع آرام شود و یا بیش از ظرفیت فروش خود اقدام به خرید میکند؛ که البته در مورد دوم همانطوریکه پیش تر اذعان شده بود؛ با توجه به افزایش قابل توجه اطلاع رسانی ها و ارتقاء بینش این قشر در این روزها و با توجه به عدم باور پذیری زنجیره میانی در افزایش تقاضای بالقوه؛ مسئله دپوی بیش از تخمین فروش، کمتر اتفاق میافتد.
در هر دو مورد، تجربه ثابت کرده است که جریان سیال و روان چرخه تامین در سراسر زنجیره توزیع دچار تلاطم شده و پتانسیل شکل گیری موج های بعدی افزایش پیدا میکند که فوق‌العاده برای بازار مضر است؛ چرا که نتیجه آن چیزی جز بی اعتمادی و افزایش حرکات انفجاری نخواهد شد.
 
لذا صرفنظر از مصرف کننده نهایی؛ زنجیره میانی همواره انتظار رفتاری حساب شده و خازنی از تولیدکننده بالا دستی خود را دارد تا بتواند نقش تثبیت کنندگی بازار را به بهترین نحو انجام داده و در نهایت با کم رنگ شدن سیگنالهای جهشی، ثبات را با هدف جذب مصرف کنندگان اعتباری خرد و کلان خود، به بازار برگرداند که در نهایت کل زنجیره تامین منتفع خواهند شد.
م. اصفهانی
اتحادیه آهن قزوین
 

پیشخوان

نرخ ارز و سکهاخبار مهم

بیلت در بازار ایران - هفته 36 سال 2016

95/06/20

ایفنا:بیلت در هفته گذشته بازار بسیار آرام و راکدی را گذراند. شمش فولاد خوزستان سایز 150 میلیمتر تا 1285 تومان هم پیشنهاد شد و شمش های 125 میلیمتر محصول کارخانجات خصوصی بین 1290 تا 1320 تومان عرضه میشد.روز سه شنبه فولاد خوزستان 33 هزار و 400 تن بیلت را در قیمت 1250 تومان فروخت. عرضه شمش آرام آرام محدود می شود.در کشور چین بخاطر آلودگی محیط زیست و طرح های جدید تقاضا برای میله گرد در حال افزایش است.آوازه بیلت های ایرانی به گوش خاور دوریها رسیده به همین دلیل آنها به سمت کارخانجات ایرانی متمایل شده اند.بعضی از کارخانه ها مثل فولاد خوزستان که سابقه صادرات دارند از این فرصت به بهترین شکل بهره برداری خواهند کرد اما بعضی از کارخانجات دیگر که ادعای تولید شمش و صادرات دارند اما سازماندهی لازم را برای این کار ندارند شاید باعث سرافکندگی شمش ایرانی در بازارهای خارجی شوند. کارخانجات ایرانی برخلاف تمام دنیا کالای خود را بصورت فوب و نقدی پیشنهاد میدهند ضمن آنکه انتظار دارند خریدار نظر قیمتی خودش را بگوید.در واقع به نوعی بصورت مناقصه عمل می کنند.این روش بعد از جنگ جهانی دوم کاربرد داشت ولی در دنیای امروز بیشتر فرصتی است برای کارخانه هایی که برنامه ریزی تولیدشان برای بیش از سه ماه نیست اما همه کارخانه ها در دنیا با اعتبار اسنادی کار می کنند که خیالشان از بابت پرداخت وجه کالا راحت باشد و از طرف دیگر کالا را بصورت سی اند اف می فروشند تا نسبت به بازار خود کنترل یا نظارت بیشتری داشته باشند. با توجه به تقاضای بیلت برای صادرات حجم عرضه بیلت به بازار داخلی کم خواهد شد در اولین قدم فروش های مدت دار قطع می شود و فروش نقدی به بازار داخلی جایگزین آن می گردد این فرصتی است برای تولیدکنندگان کوچک بیلت تا ظرفیت خالی خود را پر کنند اگر قراضه کافی در مملکت باشد.  از طرف دیگر احتمال بالا رفتن قیمت بیلت هست که این باعث فشار روی قیمت تمام شده میله گرد می گردد .

منبع : ایفنا  (پایگاه خبری تحلیلی فولاد)

 


راه اندازی شده توسط isteel. Mohammad Esfahani Valid XHTML and CSS.