به سایت اتحادیه آهن فروشان استان قزوین خوش آمدید- ما در این سایت تلاش می نماییم تا شمار را از آخرین تغییرات صورت گرفته در زمینه قیمت انواع آهن آلات ساختمانی آگاه سازیم. لطفا با ارسال نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید.

ساعت

اوقات شرعی


صفحه اصلی گزارش ویژه 95/06/20
گزارش ویژه 95/06/20 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 20 شهریور 1395 ساعت 15:48
بیان یک دیدگاه :
 
۹۵/۰۶/۲۰
 
امروز دو خبر در "دیده بان فولاد" منتشر شد که قابل تعمق است؛ اول اینکه ششمین جلسه هم اندیشی تولید کنندگان مقاطع فولادی ( نورد ) امروز صبح برگزار گردید و دوم اینکه به نقل از یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، نقل قول شده است که مقدار کلی تقاضا در کشور در حال حاضر ثابت است؛ که این خود مهر تاییدی بر عدم افزایش تقاضای محسوس در بازار داخلی کشور تا این لحظه؛ از قول یک تولیدکننده در غرب کشور؛ میتواند باشد و از طرفی این ادعا، مبنای گزارشات قبلی ما بود که با انتقاد برخی از کارشناسان مواجه گردید.
 
همه چشم ها و همه امید ها به افزایش رونق اقتصادی دوخته شده که نتیجه آن چیزی جز افزایش تقاضا و بازگشت رونق به زنجیره توزیع نخواهد بود؛ اما این دلیل نمیشود که بنا بر امید به تقاضای بالفعل که هر چند با امیدواری زیاد؛ در آینده ای بسیار نزدیک اتفاق بیافتد، از مدیریت شرایط گذار فعلی غافل شویم و فکری به حال اکنون خود نکنیم؛ لذا نویسنده معتقد است که هر گونه تغییرات و تصمیم گیری استراتژیکی در سمت تولیدکننده، میبایست به آرامی و هم جهت و هم گام با این رونق باشد، هر گونه سبقت و یا عقب ماندن از این پروسه به اعتقاد اکثر کارشناسان"بازار رو به بهبود"؛ آثار و تبعاتی خواد داشت که در ادامه تا حدودی به آن اشاره خواهیم کرد. 
 
آنچه که مورد بحث است، مدیریت حساب شده نوسانات قیمتی است که ظاهرا مدتی است که در حوزه تولید میلگرد داخلی از سوی متولیان آن مورد توجه قرار گرفته و جلسات متعددی برای تنظیم این بازار صورت گرفته است؛ که اگر توفیقی در خصوص آن حاصل شود، در نهایت میتواند عامل نجاتی و لنگرگاهی برای جامعه تولید کشور باشد.
 
اگر این افزایش ها و کاهش ها کنترل نشده و مهار گسیخته صورت گیرد بطور حتم اثرات مخرب آن بیشتر از سود مقطعی و گذرا خواهد شد؛ چراکه نوسانات بی مهابا و بدون پشتوانه، سبب کمرنگ تر شدن ضمانت ثبات قیمتی کالا میشود؛ چیزی که فروشندگان محصولات انباری یا همان توزیع کنندگان میانی از زنجیره بالا دستی خود که همان تولیدکنندگان هستند؛ انتظار دارند. توزیع کننده میانی که از عناصر مهم و جزو لاینفک زنجیره توزیع فولاد است که متاسفانه در مباحث مدیریتی کمتر به آن توجه شده است، به مثابه یک باطری در مدار توزیع، نقش یک تثبیت کننده در سراسر زنجیره تامین را ایفا مینماید؛ اگر این حوزه با بستر توزیع نسنجیده و متلاطم بالا دستی خود مواجه گردد، دو عکس العمل از خود نشان میدهد؛ یا وارد لاک دفاعی شده تا اوضاع آرام شود و یا بیش از ظرفیت فروش خود اقدام به خرید میکند؛ که البته در مورد دوم همانطوریکه پیش تر اذعان شده بود؛ با توجه به افزایش قابل توجه اطلاع رسانی ها و ارتقاء بینش این قشر در این روزها و با توجه به عدم باور پذیری زنجیره میانی در افزایش تقاضای بالقوه؛ مسئله دپوی بیش از تخمین فروش، کمتر اتفاق میافتد.
در هر دو مورد، تجربه ثابت کرده است که جریان سیال و روان چرخه تامین در سراسر زنجیره توزیع دچار تلاطم شده و پتانسیل شکل گیری موج های بعدی افزایش پیدا میکند که فوق‌العاده برای بازار مضر است؛ چرا که نتیجه آن چیزی جز بی اعتمادی و افزایش حرکات انفجاری نخواهد شد.
 
لذا صرفنظر از مصرف کننده نهایی؛ زنجیره میانی همواره انتظار رفتاری حساب شده و خازنی از تولیدکننده بالا دستی خود را دارد تا بتواند نقش تثبیت کنندگی بازار را به بهترین نحو انجام داده و در نهایت با کم رنگ شدن سیگنالهای جهشی، ثبات را با هدف جذب مصرف کنندگان اعتباری خرد و کلان خود، به بازار برگرداند که در نهایت کل زنجیره تامین منتفع خواهند شد.
م. اصفهانی
اتحادیه آهن قزوین
 

پیشخوان

نرخ ارز و سکه

اخبارفولادایران

 • بيت كوين، هر روز بدتر از ديروز
  بيت كوين در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ درصد از ارزش خود را از دست داد كه دومين روند نزولي بزرگ آن محسوب مي شود
 • سنگ آهن در چين ارزان تر شد
  پايگاه خبري فولاد ايران – روز گذشته قيمت سنگ آهن وارداتي در چين با توجه به افت قيمت ها در بازار نقدي و فيوچرز فولاد چين و حاكميت جو منفي بر بازار نزولي شد. آخرين قيمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استراليا 1.5 دلار هر تن ارزان تر شده 75.5 دلار هر تن سي اف آر ثبت شده است.
 • افزايش قيمت بيلت سي آي اس پذيرفته مي شود
  پايگاه خبري فولاد ايران – با رشد قيمت قراضه وارداتي در تركيه، عرضه كنندگان بيلت سي آي اس تصميم گرفتند قيمت ها را بالا ببرند و از طرفي برخي از خريداران در منطقه منا نيز تصميم گرفتند قبل از آغاز موج جديدي از رشد قيمت ها در آينده نزديك خريد بيشتري انجام دهند.
 • بازار ورق جنوب اروپا تحت فشار قيمت هاي رقابتي وارداتي
  پايگاه خبري فولاد ايران – در بازار جنوب اروپا ورق وارداتي قدرت رقابت خوبي دارد و علي رغم آن كه چشم انداز بازار جنوب اروپا در ابهام است قيمت ورق گرم تركيه 480 يورو معادل 551 دلار هر تن سي اف آر حمل ژانويه است و قدرت رقابت دارد. البته اين قيمت خيلي پايين است و تنها يك پيشنهاد قيمت است و در بازار موجود نيست. قيمت فعلي بازار 490 تا 500 يورو هر تن سي اف آر مي باشد.
 • پيش بيني رشد حدود 5 درصدي توليد جهاني فولاد
  پايگاه خبري فولاد ايران – گزارش اخير موسسه مپس حاكي از آن است كه انتظار مي رود توليد جهاني فولاد امسال 4.6 درصد رشد نسبت به سال 2017 داشته باشد و به 1.79 ميليارد تن برسد. بخشي از اين رشد هم به دليل برآورد رشد 6.3 درصدي توليد فولاد چين مي باشد.
 • بازار آهن و فولاد چين در يك نگاه
 • حذف كربن و نجات زمين
 • ايران با ارز ديجيتال به جنگ تحريم‌ها مي‌رود


اخبار مهم

باسمه تعالی

قابل توجه اعضای محترم اتحادیه آهن فروشان قزوین

به موجب نامه سازمان بازرگانی استان قزوین، در راستای اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها و به منظور برنامه ریزی در جهت تامین کالا و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا، بویژه در خصوص کالاهای گروه اول و سوم هدفمندسازی، به اطلاع می رساند کلیه اعضای این اتحادیه اعم از عمده فروش و خرده فروش موظفند هر 30 روز یکبار موجودی انبار و واحدهای خود را بصورت حضوری و در قالب دو برگ فرم، به سازمان بازرگانی ارایه داده و پس از ممهور نمودن فرمها توسط کارشناسان این سازمان، یک نسخه از آن در واحد صنفی نگهداری گردد تا هنگام مراجعه بازرسان به رویت آنان برسد. واحدهایی که فرم اعلام موجودی را در موعد مقرر به این سازمان ارایه ننمایند و یا خلاف واقع را در فرم درج نمایند، مطابق قانون تعزیرات حکومتی و حمایت از مصرف کنندگان با آنان برخورد خواهد شد.

دریافت فرم


راه اندازی شده توسط isteel. Mohammad Esfahani Valid XHTML and CSS.